הרצאת "מאפס למאה"

הביטו בתמונה הזאת. היא צולמה לפני 40 שנים. היא נראית כמו תמונה משפחתית שגרתית. המשפחה בה נדמית שמחה, מחוייכת ונורמלית לגמרי. אבל מאחורי התמונה הזאת, מאחורי המשפחה הזאת מסתתר סיפור. סיפור שגורם לתמונה הזאת להיראות במבט שני. סיפור של ארבעה אנשים שמהמורות החיים עשו הכל כדי להכשיל ולייאש אותם; ארבעה זרים, אשר שנתיים לפני שהתמונה צולמה לא הכירו אלה את אלה. הילדים את ההורים וההורים את הילדים.

בהרצאה שמועברת בצורת סיפור סוחף ומרתק, אני משתף את הקהל בדרמה הבלתי תיאמן כמעט, כזו שעולה על כל טלנובלה, שהיא סיפורם של האנשים שבתמונה וסיפור חיי שלי. ואסור להתבלבל: למרות הסיפור הקשה ויוצא הדופן, ההרצאה משלבת רגעים קומיים רבים והקהל נע בה על קשת רגשות רחבה: מהתרגשות, הזדהות, כאב ועד לצחוק גדול ומתגלגל במקומות רבים ועד לשמחה, תקווה ואופטימיות רבה.

אבל זו אינה שעת סיפור ותו לא. ההרצאה מעניקה למאזינים גם כלים להפוך עז למתוק ולהפוך חולשה לעוצמה וקושי למקפצה. האתגר עמו מתמודד כל מאזין וצופה בהרצאה מדי יום: להניח את הדברים שחוסמים אותו, שמונעים ממנו להתקדם ושכובלים אותו - האתגר הזה הוא בר פיצוח ובר כיבוש. וביחד אנחנו לומדים לכבוש ולפצח אותו.

ההרצאה מיועדת למגוון רחב של קהלים: לארגונים אשר מעוניינים להעניק לעובדיהם חווייה ייחודית, סוחפת ומטלטלת, וגם אירוע בעל ערך - שימושי ומעשי. היא מיועדת גם לחוגי בית, לאירועים של התכנסות וגיבוש ואפילו בני נוער ובתי ספר מוצאים אותה מרתקת ומשנת חיים.

לאחר עשרים שנים של עיסוק בתחום התקשורת, בתחום העתונות הכתובה וכעת הטלוויזיה; שבעה ספרים, מהם כמה רבי מכר, מחזה אחד מצליח בתיאטרון ״הבימה״ - ההרצאה הזאת מכנסת את כל הכשרונות והיכולות שלי ומביאה אותם לקהל בצורה שפותחת אופק מחשבה והתבוננות חדש לכל המאזינים והצופים. ואת זה לא אני אומר, כי אם מביא מפיהם של אלפים שנחשפו אליה במהלך השנים.

לאחר מאות פעמים בהם היא הושמעה בפני ארגונים, קהלים וציבורים בכל רחבי הארץ, אפשר לקבוע בבטחה כי ההרצאה הזאת אינה רק הצלחה גדולה, אלא גם אירוע שיישאר עמכם זמן רב אחרי שתסתיים.